Geçici İş Göremezlik Ödeneğimi Nasıl, Nereden Alırım?

Öncelikle belirtmem gereken kesinlikle raporun kapanmış olması konusu. Yani raporunuzda “01/01/2012 tarihinden …./…./…….. tarihine kadar” kısmı boşsa bu raporu şirketinize vermenizin ödenek almak anlamında bir faydası olmaz. Yine “01/01/2012 tarihinden 31/01/2012 tarihine kadar” gibi başı ve sonu belliyse fakat ÇALIŞIR yerine KONTROL işaretliyse yine bir anlamı olmayacaktır. Bunlar açık raporlardır. Size sonu belli ve sonunda ÇALIŞIR ibareli raporlar ödenek hesaplamanızı sağlar.

Çünkü, raporun sonu belli değilse birincisi hesaplama yapamazsınız ikincisi şirketinizin özlük işleri bu raporu SGK’nın sitesine giremez. Genellikle doğum ile ilgili raporlar açıktır.

Başı ve sonu net olan raporlarınızı şirketinize verdiğinizde özlük işleri bunu SGK’nın sitesine girer. Hatta girilecek yerin linkini de verelim (Tıklayınız) Ayrıca hastane de SGK’ya raporunuzu iletir. Burada takibiniz önemli çünkü o rapor genelde orada burada unutulur. Sizin şirketinizin bağlı olduğu SGK’ya giderek raporunuzun örneğini göstererek bir teyit almanız işlerinizi hızlandıracaktır.

Şirket raporu girdiyse ve hastaneniz de raporu verdiyse ve “Kimleri Kapsar?” başlıklı konumuzdaki şartları da yerine getirmişseniz herhangi bir postaneden TC kimlik numaranızı içeren bir kimlik ile bir hafta on gün içinde alabilirsiniz. Hergün hergün postane yollarında zaman kaybetmek istemiyorsanız ilk gidişinizde postanenin telefonunu alabilir ya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Telefondan da yatıp yatmadığını PTT görevlileri söylüyorlar.

Yorumlara kapalı.

Menü