AGİ Kimleri Kapsar?

Bu oldukça net ve basit. Sadece sizi, çalışmıyorsa eşinizi, okuyorsa 25 yaşına kadar, okumuyorsa 18 yaşına kadar 4 çocuğunuzu kapsar. Nişanlılık, sözlülük eş kapsamına girmez.

Çocuklar SGK’da kime bağlıysa AGİ ödemesini de o alır.

Boşanma durumunda kişiler bekâr kapsamındadır. Çocukların vekâleti kimdeyse çocukların AGİ ödemelerini o alır. Ayrıca evlat edinmelerde de mahkeme kararı aranır. Ana babasını kaybetmiş torunların vekâletini alan kişiler de bu çocukların bilgilerini girebilirler.

2 Yorumlar

 1. Merhaba Okan Bey,
  Değerli zamanınızı alıyorum ama sadece meraktan bir soru sormak istiyorum (bir arkadaşımla inatlaşıyoruz da 🙂 ). Aynı iş yerinde çalıştığım bir arkadaşım, eskiden çalıştığı kurumsal bir şirkette (2007, 2008 yılında olabilir) aile durum bildirim formu doldurduğunu ve bu formda ev adresi, babasının aldığı maaş, kardeş sayısı ve okul durumları … gibi birçok bilgiyi doldurması istendiğini ve aile durum bildirim formunda bunların olması gerektiğini söylüyor. Anne, Baba veya kardeşin bilgileri neden aile durum bildirim formunda olsun ki ??? Bu kadar ayrıntılı bilgilerin Aile durum bildirim formunda olması gerekir mi ??? yada arkadaşımın doldurduğu form aile durum bildirim formu değilde iş başvuru formu gibi bir form olabilir mi ???

  Şimdiden cevap için teşekkürler,
  Saygılarımla,

  • Okan Koçak

   Aile Bildirim Formunda sadece Eş ve çocuklara ait bilgiler yer alır. Haklı olan sizsiniz. O doldurduğu büyük ihtimalle iş başvuru formu.

Menü